Spawanie aluminium i nierdzewki metodą TIG

Spawanie aluminium i nierdzewki metodą TIG

Aluminium i stal nierdzewna to materiały o szerokim zastosowaniu w różnych gałęziach przemysłu, budownictwie i motoryzacji. Dzięki swoim właściwościom ochronnym i odporności na korozję, stanowią podstawowy element w wielu konstrukcjach zewnętrznych. Szczególnie często są stosowane w konstrukcjach narażonych na intensywne oddziaływanie wilgoci, deszczu i innych czynników środowiskowych.

Za antykorozyjność nierdzewki odpowiada chrom dodany do stopu stali. Wymaga to zastosowania specjalistycznych metod obróbki. By spawanie nierdzewki przebiegało sprawnie, wykorzystuje się w tym celu profesjonalne urządzenia, takie jak migomat i tig.
Na czym polega cały proces?

Spawanie aluminium TIGiem

TIG to jedna z najpopularniejszych technik wykorzystywanych do spawania nierdzewki i aluminium, pozwalająca na prowadzenie działań w bardzo szerokim zakresie. Spawanie tigiem przeprowadza się za pomocą urządzenia podłączonego do elektrody wolframowej w otoczeniu helu lub argonu. Podczas pracy wykorzystywany jest łuk elektryczny, który topi obrabiany materiał, łącząc ze sobą powierzchnie.

Podczas spawania tigiem nie jest konieczne wykorzystywanie dodatkowych katalizatorów, które powodują łączenie materiałów. W zupełności wystarczy sam proces topnienia powierzchni. Najczęściej tę metodę wykorzystuje się do spawania nierdzewki, miedzi, aluminium i innych wysokostopowych stali.

Spawanie aluminium TIG Warszawa – najważniejsze korzyści

Do najważniejszych zalet obróbki stali i spawania aluminium TIG zalicza się:

  • wysoka jakość powstającej spoiny,
  • duża precyzja,
  • możliwość zastosowania do większości rodzajów stopów,
  • łatwe manewrowanie łukiem spoinowym,
  • czysta praca i brak rozprysków.

Nasze usługi obejmują także spawanie kwasówki TIG. Najczęściej korzystają z nich odbiorcy z Warszawy i okolic, którym oferujemy najlepsze warunki współpracy oraz krótkie terminy realizacji usługi. Spawanie tigiem można wykorzystać zarówno do łączenia arkuszy blach, jak i grubych rur, dlatego metoda ta uważana jest za najbardziej uniwersalną i wydajną.

Spawanie aluminium migomatem Warszawa

Spawanie stali nie stanowi dla nas żadnej tajemnicy. W naszej ofercie znajduje się spawanie aluminium migomatem, a także innych metali i tworzyw. Rozwiązanie to jest częściowo podobne do spawania tigiem. Główna różnica dotyczy wykorzystania drugu elektrodowego, który ma wpływ na łączenie spoin i obrabianych elementów. Wykorzystana w migomcie elektroda topliwa znajduje się w osłonie gazowej, a drug elektrodowy jest ciągle rozgrzewany do wysokiej temperatury.

Spawanie nieerdzewki migomatem wykazuje wiele zalet, między innymi takich jak:

  • duża wydajność,
  • uniwersalność wykorzystania,
  • wysoka jakość spoin,
  • niskie koszty obsługi,
  • precyzyjne łączenia.

Spawanie migomatem znajdzie zastosowanie w przypadku większości rodzajów stali, głównie aluminium, nisko i wysokostopowych stali, miedzi. Migomat wykorzystuje się do łączenia ze sobą różnych rozmiarów i kształtów konstrukcji stalowych, rurociągów części samochodowych i blach.

Spawanie aluminium – Warszawa

Posiadamy dostęp do wyspecjalizowanych urządzeń, dlatego oferujemy spawanie nierdzewki różnymi metodami. Sprzęt i technikę dobieramy do rodzaju stali i efektu, jaki nasi Klienci pragną uzyskać. Dajemy pełną gwarancję, że ostateczny rezultat będzie zgodny z projektem oraz w pełni zadowalający. Oferujemy spawanie aluminium w Warszawie i okolicach. Podejmujemy się także nietypowych zleceń, wymagających niestandardowego podejścia. Wykonujemy spawanie tigiem i migomatem, uzyskując wysokiej jakości spoiny niewymagające dalszej obróbki.

Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą wszystkie osoby zainteresowane usługami spawania. Gwarantujemy, że w naszej firmie otrzymają Państwo najlepsze warunki cenowe oraz najbardziej atrakcyjne terminy realizacji usługi. Jesteśmy otwarci na współpracę jednorazową oraz długoterminową. Nasi pracownicy chętnie odpowiedzą na Państwa pytania, przedstawią szczegóły naszej oferty oraz przyjmą zlecenie spawania. Jesteśmy liderami na warszawskim rynku usług spawalniczych oraz usług CNC o czym najlepiej świadczą nasze dotychczasowe realizacje i uzyskane rekomendacje.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Przeczytaj politykę prywatności.Akceptuję